عنوانکسی قرص فروفورت دئودنال خورده وزی دوتا زیاد نیس

• شروع کننده موضوع admin
  • تاریخ شروع
خرید فالوور اینستاگرام

admin

Administrator
عضو کادر مدیریت
من کم خونی دارم خیلیی دکتر گفت روزی دوتا بخور بعد دیدم داروخانه نوشته بود روزی یکی الان بیست روزه دارم میخورم روزی دوتا میگم نکنه ضرر داره

درسته که دکتر به شما گفتن روزی دو قرص فروفورت دئودنال بخورید، اما مصرف خودسرانه هر نوع دارویی، از جمله مکمل‌های آهن، می‌تونه خطرناک باشه.

توصیه اکید می‌کنم که قبل از هر اقدامی، با پزشک خودتون یا یک داروساز مشورت کنید.

دلایل متعددی وجود داره که ممکنه پزشک شما دستور مصرف دو قرص فروفورت دئودنال در روز رو داده باشه:

• شدت کم‌خونی شما: اگر کم‌خونی شما شدید باشه، ممکنه به دوز بیشتری از آهن برای جبران کمبود آهن در بدنتون نیاز داشته باشید.
  • نوع کم‌خونی: برخی از انواع کم‌خونی، مانند کم‌خونی ناشی از فقر آهن، به دوزهای بیشتری از آهن نسبت به سایر انواع کم‌خونی نیاز دارن.
  • شرایط سلامتی شما: اگر شرایط سلامتی خاصی دارید، مانند بیماری کلیوی یا کبدی، ممکنه به دوز متفاوتی از آهن نیاز داشته باشید.
مصرف بیش از حد آهن می‌تونه عوارض جانبی جدی به همراه داشته باشه، از جمله:

• درد معده
  • یبوست
  • اسهال
  • حالت تهوع
  • استفراغ
  • درد شکم
  • سیاهی رنگ مدفوع
  • رنگ پریدگی پوست
  • سردرد
  • سرگیجه
  • تنگی نفس
در موارد شدید، مصرف بیش از حد آهن می‌تونه منجر به مسمومیت با آهن بشه که می‌تونه کشنده باشه.

بنابراین، مهمه که دقیقاً طبق دستور پزشک خودتون یا یک داروساز، فروفورت دئودنال رو مصرف کنید.

اگر در مورد مصرف دو قرص فروفورت دئودنال در روز سوالی دارید یا نگران عوارض جانبی هستید، حتماً با پزشک خودتون یا یک داروساز صحبت کنید.

عقب
بالا